Czekolada to magia. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest film z Juliette Binoche pt. „Czekolada” w reżyserii Lassea Hallströma. Czekolada pokazana była w nim jako magiczna słodycz, która kusi każdego kto ją spróbuje. A czy w rzeczywistości czekolada ma w sobie magię? Czy to tylko kolejna słodkość wśród morza słodyczy?

Okazuje się, że czekolada jest królową wszystkich słodkości. Największą królową wśród czekolad jest czekolada gorzka, która zawiera polifenole znajdujące się w ziarnach kakaowca. Polifenole pełnią podwójną rolę: niszczą wolne rodniki, które zagrażają zdrowym komórkom oraz pełnią rolę przeciwutleniaczy. Te natomiast przeciwdziałają rozwojowi nowotworów.

Gorzka czekolada chroni nasze serce przed zawałami i udarem mózgu. Tym samym polecana jest osobom z problemami krążeniowymi i nadmiarem cholesterolu. Ponadto dla organizmu jest bodźcem do działania i spokojnie zastępuje filiżankę kawy. Dlatego szukajmy czekolady o zawartości miazgi kakaowej wyższej niż 50 proc. Najlepiej jeść czekoladę z najwyższą zawartością kakowca. W sklepach mamy możliwość kupna gorzkiej czekolady z 70-80% zawartością miazgi kakowej.

Polecamy także czekoladę mleczną. Nie jest tak zdrowa jak gorzka, ale również godna uwagi. Mleczna czekolada polecana jest osobom uprawiającym sport albo ciężko pracującym fizycznie. Dlaczego? – Podanie tabliczki czekolady mlecznej przeciwdziała omdleniu i zasłabnięciu. Posiada ona wiele składników mineralnych takich jak: potas, magnez, witaminy z grupy: A, D i B.

Należy wspomnieć również o lepszym samopoczuciu po zjedzeniu czekolady. W tym prym wiodą kobiety. Kobiety są miłośniczkami wybornej czekolady, którą poprawiają sobie nastrój i likwidują chandrę. Pamiętajmy wszakże o umiarze w jedzeniu czekolady. Nadmiar spożywania czekolady może spowodować tycie, osłabić odporność i psucie się zębów.

Ale jak nie skusić się na tabliczkę czekolady w chłodny, zimowy wieczór? No jak…

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/czekolada.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/czekolada-150x150.jpgRedakcjadietazdrowieczekolada,gorzka czekolada,mleczna czekoladaCzekolada to magia. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest film z Juliette Binoche pt. 'Czekolada' w reżyserii Lassea Hallströma. Czekolada pokazana była w nim jako magiczna słodycz, która kusi każdego kto ją spróbuje. A czy w rzeczywistości czekolada ma w sobie magię? Czy to tylko kolejna słodkość wśród morza słodyczy? Okazuje się,...serwis o zdrowiu i urodzie