Nadmierne pocenie się to wielki kłopot bardzo wielu osób. Nikt nie lubi spoconych ubrań, wielkich plam pod pachami czy nieprzyjemnego zapachu. Niestety, czasami nadmierna potliwość to objaw chorób neurologicznych, schorzeń endokrynologicznych czy ginekologicznych. Dzięki niektórym zabiegom medycyny estetycznej możemy zahamować nadwrażliwość gruczołów potowych.

Botoks – zastrzyki z toksyny botulinowej

W miejca najbardziej potliwe wstrzykuje się małe ilości rozcieńczonej toksyny botulinowej, która blokuje impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe do wytwarzania potu. Zabieg mało inwazyjny i bardzo skuteczny. Efekt utrzymuje się do 8 miesięcy, przy czym powtarzanie zastrzyków powstrzyma potliwość nawet do roku.

Lipoliza laserowa

Lipolizę laserową przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, głównie pach. Polega ona na naświetleniu wiązką światła lasera gruczołów potowych powodując ich przegrzanie i obumiarnie.

Sympatektomia piersiowa

Sympatektomia piersiowa to zabieg polegający na chirurgicznym odnerwieniu obficie pocących się miejsc i przeprowadzany jest w szpitalu. Celem zabiegu jest zablokowanie impulsów nerwowych, które płyną do gruczołów potowych dłoni i pach. Zabieg polecany jest osobom z bardzo ciężkimi przypadkami potliwości.

Jonoforeza

Jonoforeza to bezbolesny zabieg i używa się prądu elektrycznego, który uszkadza gruczoły potowe. Stosuje się go w przypadku potliwości nóg, pach i dłoni, które zanurza się w wodzie, przez którą przepuszcza się prąd stały. Efekt dopiero po 10 zabiegach.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w warunkach szpitalnych pod nadzorem lekarza. Nacina się skórę pod którą wkłada się igłę ssącą i wyssa się tkanki tłuszczowe z gruczołami potowymi. Zabieg stosuje się w okolicach pach i pozostaje blizna.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/pot.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/pot-150x150.jpgRedakcjaporadnikibotoks,potliwośćNadmierne pocenie się to wielki kłopot bardzo wielu osób. Nikt nie lubi spoconych ubrań, wielkich plam pod pachami czy nieprzyjemnego zapachu. Niestety, czasami nadmierna potliwość to objaw chorób neurologicznych, schorzeń endokrynologicznych czy ginekologicznych. Dzięki niektórym zabiegom medycyny estetycznej możemy zahamować nadwrażliwość gruczołów potowych. Botoks - zastrzyki z toksyny botulinowej W...serwis o zdrowiu i urodzie