W dzisiejszych czasach lekarz stomatolog to nie tylko lekarz od rwania zębów. Oprócz podstawowego zakresu stomatologicznego, gabinety oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna to lekarstwo na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej człowiek odzyskuje zdrowie, ale i równowagę psychiczną. Bardzo często poprawa urody na twarzy czy okolicy twarzy pozwala normalnie funkcjonować pacjentowi. Często drobna poprawa urody sprawia, że stajemy się innym człowiekiem.

A jakie zabiegi medycyny estetycznej możemy wykonać w gabinecie odnowy biologiczej, dermatologicznym i stomatologicznym?

Do najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny esteycznej jest kwas hialuronowy (glikozoaminoglikan). Kwas ten stanowi naturalny składnik naszej skóry i odpowiada za utrzymanie jej elastyczności i jędrności. Z wiekiem poziom kwasu zmniejsza się i jednocześnie zmniejsza się liczba włókien kolagenowych, które tracą swą elastyczność. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, natomiast usta i policzki tracą swoją jędrność i objętość. Zmienia się nasz profil twarzy. Dzięki kwasowi hialuronowemu zahamujemy procesy starzenia, przywrócimy jedrność i gęstość skóry czy przywrócimy idealne fizjologiczne środowisko naszej skóry. Ponadto przy pomocy kwasu możemy wygładzić zmarszczki dookoła ust i policzków, wypełnić fałdy nosowo – wargowe czy ujędrnić i nawilżyć skórę twarzy.

Dzięki zabiegom z zastosowaniem kwasu hialuronowego możemy modelować swoją twarz – korygować opadające kąciki ust, przywrócić objętość czerwieni wargowej, powiększyć i modelować usta. Dodatkowo możemy uwydatnić i modelować kości policzkowe, przywrócić utraconą objętość i korektę zarysu twarzy. Zabieg modelowania twarzy nazywamy wolumetrią. Wolumetria polega na wprowadzeniu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego w skórę przy pomocy cienkiej igły. Całość trwa kilkanaście minut i nie należy do zabiegów bolesnych. Efekty widać dopiero po upływie około 7-14 dni, tj. po uwodnieniu się kwasu zdeponowanego w tkankach.

Drugim znanym i często robionym zabiegiem medycyny estetycznej jest oksyna botulinowa, znana także pod nazwą botoks/botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki w tkankę mięśniową, która odczuje nieznaczny paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole oraz w okolicach oczu. W efekcie otrzymamy rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy, co przekłada się na wygładzenie skóry. Botoks nie powinien znacznie zmienić naszej twarzy, a jedynie ją odmłodzić.

Ważne jest, aby zabiegi kwasu hialuronowego czy botoksu przeprowadzały osoby odpowiednio przeszkolone w zakresie medycyny estetycznej. Często w telewizji czy nawet na ulicy widzimy zgubne skutki wstrzykiwania preparatów przez nieuprawnione osoby. Przed poddaniem się zabiegowi sprawdzmy uprawnienia lekarza czy kosmetyczki. Bowiem późniejsze efekty mogą być dla nas zgubne w skutkach.

Piękno i zdrowie są najważniejsze.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/kwas.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/kwas-150x150.jpgRedakcjaurodabotoks,kwas hialuronowy,medycyna estetycznaW dzisiejszych czasach lekarz stomatolog to nie tylko lekarz od rwania zębów. Oprócz podstawowego zakresu stomatologicznego, gabinety oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna to lekarstwo na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej człowiek odzyskuje zdrowie, ale i równowagę psychiczną. Bardzo...serwis o zdrowiu i urodzie