Kwas hialuronowy jest cudownym eliksirem młodości każdej kobiety i nie tylko kobiety. Okazuje się, że również panowie korzystają z dobrodziejskich właściwości kwasu hialuronowego. Ale zacznijmy od tego, skąd takie zainteresowanie tym produktem i zabiegami z jego udziałem.

Otóż, kwas hialuronowy znajduje się w organizmie człowieka pod postacią hialuronianu sodu, czyli wody sodowej. Mamy go w ciele szklistym oka, w mazi stawowej oraz w skórze. Ponadto jest składnikiem tkanki łącznej i płynów ustrojowych oraz jest budulcem ścian naczyń krwionośnych. W naszym organizmie odpowiedzialny jest za wiązanie wody. Okazuje się, że codziennie z naszego organizmu ubywa 30% kwasu hialuronowego, co doprowadza do jego zmiejszania się. Wtedy też następuje degeneracja tkanek w których się znajduje. Niektóre osoby uzupełniają ten ubytek poprzez stosowanie zastrzyków, kremów i tabletek.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie

W ortopedii kwas hialuronowy pomaga w leczeniu chorób kości i stawów m.in. w chorobie zwyrodnieniowej stawów. W ginekologii natomiast przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych na szyjce macicy, pochwie i sromie oraz zwalcza stany zapalne.

W okulistyce produkuje się płyny do soczewek kontaktowych i krople do oczu ze względu na swoje cudowne właściwości wiązania wody. Krople te łagodzą podrażnienia oczu w przypadku używania soczewek kontaktowych czy w przypadku suchego oka. Posiadają także bardzo dobry wpływ na strukturę filmu łzowego. Tak jak w przypadku ginekologii, również w okulistyce, kwas hialuronowy wykorzystywany jest do zabiegów chirurgicznych oczu jaskry czy przy przeszczepie rogówki.

Kwas hialuronowy rzadko powoduje reakcje alergiczne. Dlatego jest tak czynnie wykorzystywany w medycynie.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

W kosmetyce jest składnikiem większości kremów odmładzających. W medycynie estetycznej ma długą listę zastosowania:

  • wygładza i redukuje zmarszczki: wygładza zmarszczki wokół ust i policzków, ujędrnia i nawilża skórę twarzy, wypełnia fałdy nosowo-wargowe;
  • modeluje kontury twarzy: uwydatnia i modeluje kości policzkowe, przywraca utraconą objętość i koryguje zarysy twarzy, podnosi objętość zapdaniętych policzków;
  • powiększa i modeluje usta: koryguje opadające kącik ust, przywraca objętość czerwieni wargowej.

Kwas nie jest trwały w naszym organizmie dlatego zabiegi nie należą do długotrwałych. Ponadto nie należy aplikować kwasu hialuronowego matkom karmiącym i kobietom w ciąży. Naukowcy nie wiedzą jaki wpływ na płód i dziecko ma podanie dawki kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Ze względu na swoje właściwości nie stanowi zagrożenia dla organizmu człowieka. Dlatego coraz częściej spotykamy się z dużą akceptacją wykonywania zabiegów kwasem hialuronowym w naszym kraju.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/kwas.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/kwas-150x150.jpgRedakcjaurodakwas hialuronowy,medycyna estetycznaKwas hialuronowy jest cudownym eliksirem młodości każdej kobiety i nie tylko kobiety. Okazuje się, że również panowie korzystają z dobrodziejskich właściwości kwasu hialuronowego. Ale zacznijmy od tego, skąd takie zainteresowanie tym produktem i zabiegami z jego udziałem. Otóż, kwas hialuronowy znajduje się w organizmie człowieka pod postacią hialuronianu sodu, czyli...serwis o zdrowiu i urodzie