Sprawność umysłowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej pożądanych przez wielu z nas dobrem. Jednak, z wiekiem, bystrość naszego umysłu ma tendencje do słabnięcia. Warto zatem zadbać o to, by codzienie wykonywać nawet drobne ćwiczenia umysłu, aby móc cieszyć się idealną pamięcią i intelektem na lata.

Warto zatem zacząć od uświadomienia sobie, że nasz mózg składa się z milionów połączeń nerwowych, a ich potencjalna maksymalna liczba jest na tyle wielka, że nie jest nam znana. Większość z tych połączeń rozwija się w dzieciństwie – ale przez całe życie jesteśmy w stanie rozbudowywać naszą sieć neuronów o nowe.

Aby tak się jednak stało, musimy dobrać sobie aktywność intelektualną która nie jest jeszcze dobrze znana naszemu mózgowi. Może to być cokolwiek – nowa gra planszowa, krzyżówka, rozwiązywanie dziennej porcji zagadek logicznych, uczenie się na pamięć wierszy – dopóki nie jesteśmy już wprawieni w tej nowej aktywności, nasz mózg będzie zmuszony wytworzyć nowe sposoby na radzenie sobie ze stymulacją do jakiej go zmuszamy.

Aby tak się stało, trzeba jednak się oczywiście upewnić, że i my go do tego zmusimy. Musimy zatem stawiać sobie w naszych ćwiczeniach wyzwania, aby nie znudziły się nam one. Nawet zmiana dłoni za pomocą której wykonujemy codzienne czynności może wiele pomóc – w ten sposób zmusimy przeciwną półkulę mózgu do stymulacji.

umysł

Aby jednak ćwiczenia odnosiły skutek, musimy upewnić się, że nowa aktywność jest dla nas wystarczająco interesująca by utrzymać motywację. Nawyk prowadzenia zapisków tego co nam się udało osiągnąć w interesującej nas aktywności nie tylko pomoże nam dostrzec to ile już osiągneliśmy, ale także przy okazji będzie dla nas świetnym treningiem systematyczności.

Jeśli jednak nie wychodzi nam zmotywowanie się do nowej aktywności lub przeciwnie – opanowaliśmy ją w takim stopniu, że nie zastanawiamy się już nad tym, jak moglibyśmy się jeszcze poprawić w jej wykonaniu – to pora na znalezienie sobie czegoś nowego do rozruszania naszych szarych komórek. Im mniej monotonne i im bardziej dające nam odczuwalne korzyści będzie to zadanie – tym łatwiej będzie nam utrzymać zainteresowanie nim. Gra na nowym instrumencie lub opanowanie nowego języka obcego są na tyle długoterminowymi celami, że gdy raz się w nie zaangażujemy, prawdopodobnie będą one stanowić dla nas przyjemne wyzwanie przez długi czas.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/11/umysł1.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/11/umysł1-150x150.jpgRedakcjaumysłsprawność umysłowa,umysłSprawność umysłowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej pożądanych przez wielu z nas dobrem. Jednak, z wiekiem, bystrość naszego umysłu ma tendencje do słabnięcia. Warto zatem zadbać o to, by codzienie wykonywać nawet drobne ćwiczenia umysłu, aby móc cieszyć się idealną pamięcią i intelektem na lata. Warto zatem zacząć od...serwis o zdrowiu i urodzie