Kto robi zakupy raz w tygodniu, a kto codziennie? Są osoby, które jadą raz w tygodniu do supermarektu i robią spore zakupy na tydzień. Inni wolą chodzić codziennie do osiedlowego sklepu po świeże pieczywo i świeży nabiał. Kto ma większą pokusę zrobienia większych zakupów niż planował? Kogo bardziej będą kusić dziesiątki promocji na prawie każdy produkt? A jak nie dać się zmanipulować marketom? Jest kilka dobrych rad.

Nie wybierajmy się na zakupy głodni

Wchodząc do supermarketu mamy mnóstwo okazji do kupienia batonika czy jakiejś malutkiej przekąski, którą szybciutko zjemy wychodząc z zakupów. Poza tym będąc głodni kupimy więcej produktów niż planowaliśmy. Poczucie głodu jest silniejsze niż nasza silna wola, którą szybko można złamać. Dlatego wychodząc po duże zakupy starajmy się coś przekąsić lub zjeść obiad. To nas uchroni od dużego rachunku.

Lista zakupów

Właśnie, aby nie zapłacić kosmicznej kwoty musimy zrobić sobie listę potrzebnych produktów. Zajrzyjmy do szafek, lodówki i regałów z naszymi domowymi zapasami. Może okazać się, że nie potrzebujemy kolejnego kilograma cukru czy kolejnego opakowania makaronu. Zaplanujmy sobie obiady i kolacje na kolejne dni i zróbmy szczegółową listę. Najważniejsza zasada – trzymamy się listy! Po to ją robimy. Jeśli jesteśmy skrupulatni to możemy zachować nasze paragony i przeanalizować nasze miesięczne zakupy. Będziemy mieli pogląd na to ile i na co wydajemy.

lista zakupów

Gotujemy w domu a nie jemy na mieście

Jedzmy śniadania wychodząc z domu. Wtedy nie skusimy się na batonika lub dwa. Lunch w restauracji kosztuje. Starajmy się przygotowywać lekkie drugie śniadanie w domu. Pudełko z jedzeniem możemy zabrać do pracy. W miesięcznym rozrachunku wyjdzie to o wiele taniej niż jedzenie na mieście. Zaoszczędzimy w portfelu a jednocześnie zaoszczędzimy sobie dodatkowych kilogramów.

Pokochajmy małe sklepiki

Nasze osiedlowe sklepiki są bardzo dobrze zaopatrzone. Mają świeże produkty, dobre ceny i miłą obsługę. Ponadto nie skusimy się na kolejną promocję płynu do prania, ponieważ w takich sklepach nie bombardują nas takimi promocjami. Przy okazji możemy zaprzyjaźnić się z naszą panią ekspedientką, która zadba o nasze świeże pieczywko.

Róbmy zakupy on-line

Jeśli nie masz czasu na zakupy w sklepie stacjonarnym to zdecyduj się na zakupy przez internet. Sklepy on-line mają coraz lepszą ofertę dla swoich klientów. Przywożą towar do domu, co jest ich wielką zaletą. Płatności też robimy on-line, oszczędzamy czas i kupujemy tylko to, co potrzebujemy. Nie mamy dookoła głowy promocji na batoniki, mydło czy szampon. Pełna wygoda a zakupy zrobione.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/zakupy.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/zakupy-150x150.jpgRedakcjaporadnikizakupyKto robi zakupy raz w tygodniu, a kto codziennie? Są osoby, które jadą raz w tygodniu do supermarektu i robią spore zakupy na tydzień. Inni wolą chodzić codziennie do osiedlowego sklepu po świeże pieczywo i świeży nabiał. Kto ma większą pokusę zrobienia większych zakupów niż planował? Kogo bardziej będą...serwis o zdrowiu i urodzie