7 kwietnia 2016 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym też dniu WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) podejmuje temat dotyczący zachorowań na cukrzycę, a hasło brzmi „Pokonaj Cukrzycę!”. Jak wykazują badania aż 350 mln ludzi na świecie choruje na tą chorobę. Na co dzień sami możemy kontrolować cukier we krwi za pomocą urządzenia jakim jest glukometr.

Do zachorowania na cukrzycę powstaje w momencie, gdy nasz organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny albo gdy nasz organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności.

Wyróżniamy dwa typy cukrzycy: typu 1 – w ogóle nie wytwarzają własnej insuliny i aby przeżyć trzeba przyjmować insulinę w formie iniekcji (zastrzyku) oraz typ 2 na który choruje 90% ludzi – najczęściej wytwarzają własną insulinę, ale w niewystarczającej ilości.

7 kwietnia również w Polsce odbędą się liczne dyskusje na temat „podstępnej” choroby jaką jest cukrzyca.

https://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/who.jpghttps://xn--zdrwko-dxa.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/who-150x150.jpgRedakcjazdrowiecukrzyca,Światowy Dzień Zdrowia,WHO7 kwietnia 2016 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym też dniu WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) podejmuje temat dotyczący zachorowań na cukrzycę, a hasło brzmi 'Pokonaj Cukrzycę!'. Jak wykazują badania aż 350 mln ludzi na świecie choruje na tą chorobę. Na co dzień sami możemy kontrolować cukier we...serwis o zdrowiu i urodzie